Gdzie najlepiej wyjechać do pracy za granicę 2023

2022-11-11
Gdzie najlepiej wyjechać do pracy za granicę 2023
Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć od nowa swoją obecną pracę, czy chcesz rozpocząć karierę po studiach za granicą. Praca w kraju europejskim może przynieść wiele korzyści, począwszy od zdobycia lepszych umiejętności, pracy z ludźmi z różnych kultur,  nawiązania kontaktów z większą grupą specjalistów czy zwiększenia szans na zatrudnienie.  Dobra wiadomość jest taka, że wiele firm chce zatrudnić obcokrajowców, aby zwiększyć wydajność swoich zakładów i umożliwić im rozwój działalności.

Niemcy - praca za granicą z zakwaterowaniem

Niemcy od trzech lat niezmiennie zajmują czołowe miejsce na wielu listach - i słusznie. Zajmują drugie miejsce z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w całej Europie, wynoszącym 3,6%. Oferują bezpieczeństwo pracy, świetne mieszkania w przystępnych cenach, możliwość podróżowania i bezpieczeństwo. Jeśli masz kwalifikacje zawodowe i znasz język niemiecki, to świetna wiadomość, że masz duże szanse na znalezienie pracy. Dzięki rozwojowi przemysłu chemicznego, maszynowego, elektronicznego i telekomunikacyjnego możliwości zatrudnienia są bardzo duże. W Niemczech brakuje obecnie pracowników służby zdrowia, informatyków i nauczycieli, a roczne wynagrodzenie może sięgać 70 000 euro przy 38-godzinnym tygodniu pracy. Zobacz najnowsze Oferty pracy za granicą

Praca za granicą Holandia

Holandia ma jedną z najwyższych średnich długości życia, dobrej jakości wodę i powietrze, wysoki standard edukacji i bezrobocie na poziomie zaledwie 4,4%. Główne miasta, a zwłaszcza Amsterdam, udowodniły, że mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, liczy się tu rozkwit start-upów i pomysłowa kultura. Nowa kultura start-upów, dzięki wsparciu rządu i jego funduszom, daje młodym i entuzjastycznym przedsiębiorcom możliwość nie tylko zaprezentowania swoich talentów, ale także rozwoju.  Ci z Was, którzy niedawno ukończyli studia, mogą nawet ubiegać się o tymczasowe, roczne kontrakty. Branże, w których brakuje specjalistów, to usługi naukowe, inżynieria, opieka zdrowotna, biznes i nauczanie. Wynagrodzenie wynosi średnio około 56 000 euro przy 40-godzinnym tygodniu pracy.

Oferty pracy Warszawa

Oferty pracy Radom

Praca za granicą Norwegia bez językaAktualne Dzisiejsze oferty pracy

Mimo że Norwegia nie należy do Unii Europejskiej, jest członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i strefy bez paszportów Schengen. Dzięki temu osoby z tego kraju mają taką samą swobodę przemieszczania się, jak wszystkie inne państwa członkowskie UE. Norwegia została uznana za najbogatszy kraj do życia ze względu na swoją silną gospodarkę, a także za najlepszy kraj pod względem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.  Norwegia nigdy nie unika wdrażania nowych technologii i bycia innowacyjnym, dlatego kraj ten może zaoferować dobre dochody i wspaniałe perspektywy zawodowe na przyszłość. Do dobrze prosperujących gałęzi przemysłu w Norwegii należą: przemysł naftowy i gazowy, rybołówstwo i przemysł chemiczny.

Oferty pracy Białobrzegi

Oferty pracy Wrocław

Obecnie rozwija się także budownictwo, pielęgniarstwo i przemysł maszynowy. Ponieważ coraz więcej interesów prowadzi się w języku angielskim, dobra znajomość języka norweskiego w mowie i piśmie - niekoniecznie płynna - zapewnia lepszy dostęp do możliwości pracy. Wynagrodzenie może sięgać nawet 65 000 euro rocznie, przy 40-godzinnym tygodniu pracy.

 

Treść dodał: admin admin
Do góry