Kawalerka na wynajem jako inwestycja czy warto ?

2022-11-29
Kawalerka na wynajem jako inwestycja czy warto ?
Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem

Zwlekanie z zakupem domu może oznaczać, że przez kilka lat będziesz musiał wynajmować mieszkanie lub mieszkać z rodziną, ale jeśli to już nie wchodzi w grę i jesteś gotowy do samodzielnego życia, kupno kawalerki może być dobrą alternatywą. Poniżej przedstawiamy listę zalet i wad, które powinieneś znać, jeśli rozważasz zakup kawalerki jako swojego pierwszego domu:

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie
Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku
Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie

Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem

Tańsze w zakupie i utrzymaniu - Ze względu na swój rozmiar kawalerki są tańsze niż mieszkania z jedną lub kilkoma sypialniami. W kawalerce pokój dzienny i sypialnia mieszczą się w jednym pomieszczeniu i zazwyczaj jest w niej także mała łazienka. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osoby samotnej, która lubi być niezależna, ale nie może sobie pozwolić na kupno domu.

Mieszkania na sprzedaż w Chrzanowie
Mieszkania na sprzedaż w Chorzowie
Mieszkania na sprzedaż w Inowrocławiu

Czy to dobry czas na inwestycje w nieruchomości

Łatwiejsze do czyszczenia i utrzymania porządku - Wracając do wielkości kawalerki, w niektórych przypadkach mniejsze jest lepsze. Jeśli chodzi o kawalerki, mała przestrzeń może być zaletą, ponieważ oznacza, że spędzisz mniej czasu na sprzątaniu i utrzymaniu porządku. Jednocześnie, ze względu na swój rozmiar, są łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji, co zawsze jest plusem dla kogoś, kto ma ograniczony budżet.

Mieszkania na sprzedaż w Bytom
Mieszkania na sprzedaż w Rybniku
Mieszkania na sprzedaż w Koninie

Nieruchomości dla Inwestorów

Wysoka rentowność wynajmu - Jeżeli rozważasz wynajęcie kawalerki, możesz oczekiwać, że zysk z wynajmu będzie dobry. W rzeczywistości stopa zwrotu z wynajmu kawalerki wynosi 6% w porównaniu z 3-4%, jakie zwykle uzyskuje się w przypadku większych mieszkań. Jeśli więc chcesz zostać właścicielem mieszkania, kawalerka będzie świetnym wyborem.

Inwestowanie w nieruchomości z małym kapitałem

Wady mieszkania w kawalerce - Chociaż istnieją pewne korzyści z posiadania małej nieruchomości, jak wspomniano wcześniej, dla niektórych może to być również minus. O ile może się to sprawdzić, jeśli jesteś singlem, o tyle jeśli myślisz o założeniu rodziny, przestrzeń może okazać się dla ciebie zbyt mała. W takim przypadku będziesz chciał sprzedać swoją kawalerkę niedługo po jej zakupie, co oznacza, że możesz nie zarobić na niej tyle pieniędzy, ile byś chciał.

Mieszkania na sprzedaż w Lublinie
Mieszkania na sprzedaż w Gdyni
Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie

Inwestowanie w kawalerki

Trudności przy sprzedaży kawalerki - Sprzedaż kawalerki może być trudna. Twoja pula potencjalnych nabywców jest o wiele mniejsza niż w przypadku sprzedaży mieszkania z jedną sypialnią. Dzieje się tak dlatego, że nie jesteś już opcją dla osób kupujących mieszkanie po raz pierwszy (zazwyczaj jest to para, która niedługo będzie miała dzieci) lub dla rodzin. Jeśli przyjdzie czas na sprzedaż kawalerki, najlepiej będzie, jeśli zadbasz o to, żeby była ona atrakcyjna dla potencjalnych nabywców. Możesz to zrobić, upewniając się, że:
  • Pozbądź się bałaganu i zadbaj o porządek
  • Zmaksymalizuj ilość światła, aby wydawało się większe
  • Wykorzystaj lustra, aby optycznie powiększyć swoje studio
  • Jeżeli chcesz szybko sprzedać swoją kawalerkę, możesz skorzystać z usług godnego zaufania agenta.
Mieszkania na sprzedaż w Grudziądzu
Mieszkania na sprzedaż w Łomży
Mieszkania na sprzedaż w Lubinie

 

Treść dodał: admin admin
Do góry