Samochody ciężarowe

Koparka kołowa Atlas 1404 

Koparka kołowa Atlas 1404 

 Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
 Dodano: 20.09.2022, 09:23
95 000 zł
Kramer 750

Kramer 750

 Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
 Dodano: 01.09.2022, 19:40
133 000 zł
Każdy wie, jak wygląda samochód ciężarowy, mimo że na polskich drogach jest ich bardzo dużo. Są podstawą transportu i często niezbędnym elementem w działalności gospodarczej.

Rodzaje samochodów ciężarowych zależą przed wszystkim od ich przeznaczenia. Mogą służyć do przewozu towarów gabarytowych, ale także do przewozu osób. Rynek kupna i sprzedaży samochodów ciężarowych jest szczególny. Najczęściej osoby poszukujące takich ofert dokładnie wiedzą, czego potrzebują więc zawężają swoje poszukiwania do minimum. Serwis ogłoszeniowy ogloszenia24m.pl daje możliwość przefiltrowania ofert według potrzeb.

Definicja samochodu ciężarowego nie jest prosta - o czym warto pamiętać kupując pojazd ciężarowy?
Określenie "pojazd ciężarowy" w polskim prawie wynika przed wszystkim z przepisów o podatku dochodowym VAT. Podpowiadamy więc,  że określenie poprawnej definicji samochodu ciężarowego jest bardzo istotne. Mali podatnicy oraz przedsiębiorcy rozpoczynający w danym roku działalność gospodarczą mają prawo do zamortyzowania ich jednorazowo w ramach pomocy de minimis. Jeśli jesteś kupującym i chcesz sprawdzić, czy aby na pewno kupujesz samochód ciężarowy, nic prostszego - wystarczy sprawdzić, czy taka adnotacja znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. Wszystkie pytania możesz zadać bezpośrednio sprzedającemu poprzez stronę ogloszenia24m.pl.

Podjąłeś decyzję o sprzedaży swojej ciężarówki - co dalej?
Jeśli sprzedajesz samochód firmowy musisz pamiętać o wielu sprawach związanych z podatkiem oraz ewidencją środków trwałych. Sprzedaż firmowego samochodu ciężarowego przez czynnego podatnika VAT powinna być udokumentowana fakturą VAT. Od 1 października 2020 roku czynni podatnicy VAT mają obowiązek stosowania przy fakturach sprzedaży samochodów kodu GTU 07. Jeśli prowadzisz firmę w takim wypadku najlepiej zwrócić się do księgowej. Bezpłatne ogłoszenia o zasięgu ogólnopolskim, z możliwością wyboru rynku lokalnego możesz zamieszczać w serwisie ogloszenia24m.pl.
Do góry