Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Pojazdy zabytkowe to szczególna grupa pojazdów, którą rozpoznasz po żółtych tablicach rejestracyjnych.
Rynek klasyków jest znacznie mniejszy niż rynek ich młodszych odpowiedników, dlatego warto wiedzieć gdzie ich szukać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu oraz sprzedaży takich pojazdów.

Co oznacza określenie "pojazd zabytkowy".
Zgodnie z polskim prawem, pojazd zabytkowy to samochód lub motocykl w wieku minimum 25 lat, który od co najmniej 15 lat nie jest produkowany. Przeglądając ofert na stronie ogloszenia24m.pl koniecznie sprawdź, czy taki pojazd spełnia te wymogi.  Żeby uzyskać żółte tablice, pojazd musi być oryginalny w 75 procentach, w przeciwnym wypadku zostanie uznany za replikę. Samochód zabytkowy może mieć kierownicę po prawej stronie, czyli być tzw. anglikiem. O tym, czy auto lub motocykl spełnia wymogi decyduje konserwator zabytków, na wniosek uprawnionego rzeczoznawcy.

Gdzie szukać ogłoszeń o kupnie i sprzedaży pojazdów zabytkowych?
Klasyki rzadko spotykamy na drogach, równie rzadko pojawiają się ogłoszenia o ich sprzedaży. Serwis ogłoszeniowy ogloszenia24m.pl dzięki możliwości zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń przyciąga tysiące użytkowników. Dla miłośników klasyków stworzyliśmy oddzielną kategorię ogłoszeń, tak aby ich odnalezienie nie sprawiało problemów.

Jak sprzedać pojazd zabytkowy?
Proces rejestracji takiego pojazdu oraz przepisy wynikające z jego posiadania nakładają na właściciela klasyka dodatkowe obowiązki. Jednym z najważniejszych przepisów, o którym szczególnie musisz pamiętać podczas ich sprzedaży to obowiązek dokonania zgłoszenia sprzedaży u konserwatora zabytków. Dokumentacja zabytkowego auta jest bardziej skomplikowana i warto wspomnieć o jej kompletności podczas dodawania ogłoszenia w ogloszenia24m.pl.
 
Do góry