× Filtruj
Miksery cyfrowe, Miksery analogowe, sprzęt Dj, pianina klawiszowe i inne 3
1 000 zł

Lekcje gry na gitarze Bielsko / okolice + dojazd

 Lokalizacja: Bielsko-Biała
 Dodano: 22.01.2023, 23:02
50 zł
Ukulele Koncertowe niebieskie 6

Ukulele Koncertowe niebieskie

 Lokalizacja: Grudna Kępska
 Dodano: 08.12.2022, 18:36
350 zł
Sprzedam Pioneer DJ DDJ-1000 Black 4ch Performance DJ Controller Rekordbox 2
5 000 zł
Kupno i sprzedaż instrumentów muzycznych
Instrumenty muzyczne to dla muzyka podstawowe narzędzie pracy. Nie ważne czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem odpowiedni instrument może znacznie ułatwić Ci życie i uprzyjemnić granie. Problem polega na tym, że zakup instrumentu muzycznego to duży wydatek, dlatego musi być dobrze przemyślany. 

Pierwszym zadaniem jest ustalenie, dlaczego potrzebny jest Ci instrument
Prawdopodobnie inną kwotę wydasz jeśli jesteś profesjonalnym  muzykiem i zarabiasz na muzyce, inną jeśli okazjonalne granie to Twoje hobby, a jeszcze inną jeśli chcesz zainwestować w zainteresowania swojego dziecka. W każdym przypadku należy zapoznać się z ofertą rynkową. Muzycy podobnie jak inni hobbyści mają do dyspozycji strony internetowe i czasopisma z nowościami i poradami. Warto skorzystać z takich wskazówek, zwłaszcza jeśli kupujesz instrument muzyczny po raz pierwszy. 

Jeśli zdecydujesz się na zakup instrumentu przez Internet spróbuj wcześniej wypróbować taki sam lub podobny model w sklepie muzycznym. Czasami wymiary podane mogą nas zmylić i np. może się okazać, że taka gitara, którą wybrałeś jest dla Twojego dziecka za duża. Jeśli kupujesz używany instrument, który jest w atrakcyjnej cenie, nie zrażaj się zużytymi elementami. Takie elementy jak pedały czy struny z łatwością dokupisz w sklepie muzycznym. Przed zakupem poproś o jak najwięcej zdjęć. Nie krępuj się pytać o szczegóły, zdjęć nigdy nie jest za wiele przy kupnie używanej rzeczy. 

Zapytaj jak instrument był użytkowany do tej pory
Czy właściciel korzystał z niego sporadycznie w domowym zaciszu, czy regularnie odgrywał na nim koncerty. Jeśli chcesz kupić instrument, który wymaga strojenia, zapytaj kiedy ostatni raz był w ten sposób nastawiany. Staraj się negocjować cenę - w tym celu sprawdź wcześniej ile kosztuje nowy instrument. Pamiętaj, że im więcej pytań zadasz, tym więcej możesz zyskać argumentów podczas negocjacji. 

Gdzie sprzedać instrument muzyczny
Internet daje duże pole do manewru jeśli chodzi o sprzedaż rzeczy używanych. Jeśli już nie potrzebujesz swojego dotychczasowego instrumentu wystaw ogłoszenie o jego sprzedaży. Możesz to zrobić za pomocą bezpłatnego serwisu z ogłoszeniami ogloszenia24m.pl
Do góry