× Filtruj
Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Zakup zwierzęcia wiąże się z zobowiązaniem na długi czas, tyczy się to również domowych ptaków i gryzoni.
Ptaki

W naszych domach najczęściej goszczą takie ptaki jak: papużki nierozłączki, kakadu, papugi, zięby, kanarki i kakadu. 
Ptaki są pięknymi zwierzętami domowymi, ale trzeba zapewnić im zajęcie, w przeciwnym razie mogą się nudzić, co prowadzi do stresu, a nawet wyrywania piór. Większość ludzi lubi trzymać swoje ptaki w domu, podczas gdy inni tworzą dla nich woliery na świeżym powietrzu.  Zasięgnij porady w renomowanych sklepach zoologicznych, u hodowców, w książkach i na stronach internetowych. Mogą też istnieć lokalne grupy zainteresowań, które mogą pomóc, a lokalny gabinet weterynaryjny może polecić odpowiednich hodowców. Jeśli kupujesz mieszkanie dla swojego nowego zwierzęcia, sprawdź, czy jest ono przede wszystkim czyste, zaopatrzone w odpowiednie pojemniki na pokarm i wodę oraz czy specjalne urządzenia do utrzymywania środowiska zwierzęcia działają prawidłowo. Niektóre papugi wymagają posiadania specjalnej licencji i dokumentacji przed zakupem, więc upewnij się, że wszystkie odpowiednie dokumenty są dostępne. Jeśli już staniesz się szczęśliwym posiadaczem kolorowego ptaka, będzie on nie tylko ozdobą Twojego domu ale także obowiązkiem.

Gryzonie
Gryzonie domowe, czasami nazywane także "kieszonkowcami", są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi. Chomiki, szczury, myszy, myszoskoczki i świnki morskie to najpopularniejsze gryzonie trzymane jako zwierzęta domowe. Są one dobrymi pierwszymi zwierzętami domowymi dla małych dzieci i z reguły wymagają minimalnej opieki, w porównaniu do szczeniaka lub kociaka. Mają też krótszą żywotność (2-5 lat w zależności od gatunku). Zajmują też swoje stałe miejsce w domu, ponieważ rzadko są na tyle zdyscyplinowane żeby poruszać się swobodnie po domu. Gryzonie mieszkają z tego powodu prawie całe swoje życie w klatkach.

Jeśli chcesz kupić ptaka lub gryzonia sprawdź ogłoszenia w Internecie, najlepiej wybierając oferty lokalne. Jeśli chcesz sprzedać zwierzę nie zapomnij napisać w ogłoszeniu, czy sprzedajesz również klatkę i akcesoria. Na stronie z darmowymi ogłoszenia24m.pl możesz zamieścić bezpłatne ogłoszenie lub przenieść ogłoszenia z innych portali. 


 
Do góry